Régen került fel bejegyzés, pedig azóta is nagyon szövögetek!-) Az éves ciklusnak megfelelően terveket szövögetek:) Belemerítkeztem valami újba, izgalmasba, ahogy már annyiszor:). Ez még fátyol alatt marad, de kicsit azért fellebbentem nektek, és ízelítőképpen a masszázsról írok, no meg a bejegyzés végén készítünk egy kis házi masszázsolajat is – szóval ez a bejegyzés remélem jól fog esni ebben a nagyontéli időben:)
Sokan még mindig azt gondolják, hogy a masszőrhöz akkor megyünk, ha fáj valamink, mert meghúzódott, becsípődött, vagy mert olyan jól megy, hogy úri huncutságból megengedünk magunknak egy óra kényeztetést.
Pedig a masszírozás ennél sokkal többet érdemel!
Annak alapján kezdtem el a kisbabámat otthon masszírozni. Rögtön megérintett az érzés, hogy ez nekem mennyire jó! Nincs is annál gyönyörűbb érzés, mint a kisbabád puha testét simogatni, masszírozni.
Aztán megtapasztaltam, hogy milyen jótékony hatásai vannak a babamasszázsnak, mondjuk egy többnapos “üres pelus” időszak kapcsán. A megadott mozdulatokat követése, már a masszázs alatt meghozta a kívánt eredmény. 🙂
![]() |
fotó:internet |
Amikor néhány éve elvégeztem a Shiatsu testkezelés tanfolyamot, akkor láttam át, hogy a közvetlen fizikai hatásán túl, a masszázs a test működtetése (energetizálása) miatt is fontos, illetve emiatt fontos igazán! Egyáltalán abban segít, hogy az ÉLET megfelelően tudjon áramolni a testben, tulajdonképpen a mozgás (torna/ jóga, sport) sajátos kiegészítője, illetve változata. A masszázs az aktív mozgásnál célzottabban, mélyebben, de kíméletesebben és egyenletesebben tudja megmozgatni az embert. Nem terhelődnek egyes testrészek, hanem egységesen és arányosan az Egész SZERvezet kezelve van.
![]() |
fotó: internet |
Szóval a masszázs számomra főképpen energetizálás. A kezelés nem egyszerűen felfrissíti az izmokat, bőrt és a vérkeringést, hanem csodálatos hatást fejt ki az idegrendszerre, javítja az immunrendszer működését, erősíti az öngyógyító mechanizmusokat, összességében ezért mondhatjuk, hogy az Élet áramlását segíti – és van-e ennél nagyszerűbb tevékenység?!
Egy kézműves blogon itt meg kell emlékeznünk magáról a „kezelés” szóról. Micsoda gyönyörű beszédes kifejezés megint a magyar nyelv szava: ha gyógyítani akarunk, kezelni kell az embert!
Biztosan nem fogsz kárt tenni a másik emberben, ha nem akarsz többet adni, mint amit emberként, (sőt nőként pláne!-) alaptartozékként megkaptál! Ha csak „simán” szeretetteljes fizikai kapcsolatba kerülsz egy másik személlyel, az önmagában gyógyító szint! Ha csak odafigyeléssel megsimogatod a szerettedet, és némi rendszerbe foglalva, ott és úgy megérinted-megfogod a másikat, ahol és ahogy Neked jól esne, akkor máris egy nagyon értékes masszázst adtál a társadnak, amit egész’ biztosan nagyra fog értékelni.
![]() |
fotó: internet |
Csak gondolj vissza arra, amikor a kisbabádat simogattad, milyen boldogságot jelentett Neked is, és neki is ez a testi kontaktus. Bár később nem mindenki egyformán igényli az érintést, a masszázst általában mindenki szereti. Talán könnyebb is így kezdeni a kommunikációt olyan verbálisan problémásabb státuszokkal, mint pl. a kamasz gyerekek, vagy a férjek /férfiak:) (Ők aztán biztosan nem fogják visszautasítani, ha felajánlod ezt nekik:)
![]() |
fotó: internet |
A kezelést nyugtató simogatással fejezed be, a nyaktól a talpak felé. A talpaknál, mintha le akarnád söpörni a homokot a lábáról, fejezd be a mozdulatot. Meglátod, hogy mennyi pozitív visszajelzést fogsz majd kapni, mennyire jó érzést adtál a családtagjaidnak, energiával töltötted fel őket, és mindketten megkaptátok azt az élményt, amit az egymáshoz érés nyújthat. A szerepcsere a folyamat nyilvánvaló része. A masszázs párkapcsolati jelentőségét már érintettem, de külön kellene szólni a nőiséget célzó masszázsokról – de ez már nem e bekezdésben lesz:). Természetesen a masszázs tanulható, az interneten rengeteg ingyenes anyag is elérhető, valamint könyvek és tanfolyamok is rendelkezésre állnak a számtalan különféle masszázsról.
A masszázshoz szükséges olajat természetesen otthon is össze tudod állítani. Legutóbbi masszázsolajunkat olivaolajos kamillamacerátumból és búzacsíra olajból készítettem.
A kamilla macerátum az érzékeny bőr ápolószere, gyulladáscsökkentő hatású, némileg szárít, de ezt a hatását az olaj ellensúlyozza. A növényi macerátumok készítéséről egy korábbi bejegyzésemben olvashatsz részletesen: KATT IDE
Amíg az olajos kivonat (macerátum) elkészül, nyugodtan masszírozhatsz tiszta olivaolajjal is. Érdekes tapasztalat, hogy tiszta, sótalan disznózsír is kiválóan használható a száraz bőrre. Különlegesen javasolt téli kinn tartózkodás előtt, minthogy jelentősen növeli a masszázs melegítő hatását.
Ha van kedved, különféle illóolajokkal plusz aromaterápiás hatást is elérhetsz. Az illóolajokkal csínján bánj, mert allergiás reakciót válthatnak ki. Mértékkel adagoljuk, 2 dl bázisolajhoz maximum 50 csepp illóolajat adjunk. Ez lehet egyféle, vagy több illat keverékét is használhatjuk.
Néhány fontosabb illóolajok hatása a következő:
• Rozmaring: serkenti a vérellátást, gyorsítja a salakanyagok eltávolítását
• Fahéj: zsírégető
• Levendula: tisztít, szabályozza a faggyútermelést
• Grapefruit vagy citrom: tisztít, méregtelenít
• Menta: élénkít, csillapítja a fájdalmat
Mindenkinek örömteli masszírozást kívánok. 🙂
![]() |
fotó: internet |
S minthogy a masszázs oldás, e komoly bejegyzést had oldjam egy komoly történettel:
a 07:25-től következő másfél percet hallgassátok meg – csak ne masszázs közben, mert bizonyos izomcsoportok görcsös összehúzódásának veszélye fenyeget:)
https://www.youtube.com/watch?v=8_HyiI4zC7k
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: