Évek óta a színek határozzák meg a kreatív életemet. Festek textíleket, színezem a fonalat és színezek a fonallal.
Tulajdonképpen mi is a szín?
A wikipédiából idézve : a különböző tárgyak a rájuk eső fényt különböző, rájuk jellemző módon nyelik el illetve verik vissza. Az emberi látás a visszaverődő fények egyedi sajátosságát (hullámhosszát) színként érzékeli. Agyunk pedig az érzékelt színt az adott tárgy tulajdonságaként értelmezi.
1670 és 1672 között Isaac Newton optikát tanított. Ezalatt az idő alatt vizsgálta a fénytörés jelenségét, és rájött, hogy a prizma a fehér fényt a színspektrum különböző színeire tudja bontani, egy másik prizma pedig újra össze tudja állítani fehér fénnyé. Egy színes fénysugárral különböző tárgyakat megvilágítva azt is megmutatta, hogy a színes fény tulajdonságai nem változnak. Megfigyelte, hogy ha a fény tükröződik vagy szétszóródik, akkor is ugyanolyan színű marad, a színeket tehát nem a tárgyak hozzák létre, hanem annak függvényében látjuk őket, ahogy a tárgyak visszatükrözik a már színes fényt.
A komplementer színek, más néven kiegészítő színpárok erősítik egymást, ha egymás mellé helyezzük őket, ezzel szemben kioltják egymást, ha – mint a festékeket – összekeverjük azokat.
Az öltözéked színeinek a testedre gyakorolt hatása:
A szín tulajdonképpen egy fizikai rezgés, ami hatással van a tested rezgésére. Ha a két rezgés összesimul, akkor jól érzed magadat egy adott színű ruhadarabban, a szín ragyogtatni fogja az arcodat, és mindenki megdicsér majd, hogy “ma milyen jól nézel ki”.
Természetesen egy jól megvilágított tükörben Te is egyértelműen meg tudod állapítani, hogy egy szín jól áll – e neked, vagy sem. “ez az én színem…”, “ez nagyon nem az én színem…”
Vannak olyan élethelyzetek, amikor a lelkiállapotod következtében kialakult testi rezgésed nagyon kíván egy színt. Egyszerűen annak a színnek a rezgésére van szükséged az adott élethelyzetben.
Ilyen például az esküvők fehér színe, ami a kezdetnek, a tisztaságnak, az odaadásnak, az egységnek a színe.
Vagy a gyász feketéje. Valaminek a vége, a magány, a befelé fordulás színe. (Kamaszkor egyik jellegzetes színe. Befejezik, lezárják a gyermekkort. – hagyni kell őket, hagy viseljék, ha ezt a színt igénylik.)
Egyszóval egyáltalán nem esetleges, hogy milyen színt viselsz magadon egész nap.
Figyelj a belső megérzésedre, melyik színű ruha, kiegészítő után nyúl reggel, és nem mellesleg figyeld a tükörben látott képet is. Nyúzottnak látszol-e az adott színben, vagy ragyogónak.
Színezd ki magad!
forrás: wikipédia
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: